Pro školy, školky, rodinná centra i další zájemce připravujeme autorské divadlo s workshopy. Naším cílem je skloubit společné zkušenosti a nabídnout v rámci jednotlivých akcí zábavu i vzdělávání, cizí jazyky i náměty z oblasti osobního rozvoje. Stejně jako klasické pohádky, naše maňáskové divadlo by rádo rozesmálo dětského diváka a zároveň pobavilo a inspirovalo jeho dospělý doprovod.

Pro koho to děláme: Pro rodinná centra a jiné organizace a Pro školy a školky

Náš repertoár:

Pohádka Od srdce

je příběh rodiny z Klubíčkového království, ve kterém královna i princezna hledají lásku a cestu ke splnění svých přání

Plakát

Autorka scénáře: Jarka Vykoupilová
Režie: Ivana Findurová
Výtvarnice: Jana Jindřichová
Texty písní: Ivana Findurová
Hudba: Tomáš Küfhaber
Premiéra: 12. 10. 2013

Videoukázka zde.

Duhová pohádka

je pohádka o třech bratrech, kteří se díky duhovým kouzlům své tety víly naučí pomáhat jeden druhému a pochopí, že každý člověk je jedinečný.

Upozornění: Duhová pohádka se v současné době nehraje. Obnovená premiéra se plánuje na podzim roku 2021.

Plakát

Autorka scénáře: Ivana Findurová
Režie: Jarka Vykoupilová
Výtvarnice: Jana Jindřichová
Texty písní: Ivana Findurová
Hudba: Pavel Helan
Premiéra: 23. 11. 2014

Co dokáže malý Pandík

je maňáskové představení pro celou rodinu - pohádka o malém Pandíkovi, který musí ubránit svůj Bambusový ostrov před velkým zlodějem.

Plakát

Autorka scénáře: Ivana Findurová
Režie: Jarka Vykoupilová
Výtvarnice: Jana Jindřichová
Lenka Pilařová
Texty písní: Ivana Findurová
Hudba: Pavel Helan
Premiéra: 6. 12. 2015

Tygříkovo štěstí

Interaktivní maňásková pohádka pro celou rodinu.

Malý tygřík Timbo uteče před zlým kouzelníkem, prožije své velké dobrodružství v pralese, překoná jeho nebezpečné nástrahy a spolu se svou maminkou najde v pralese kamarády i svůj domov.

Pohádka zapojuje dětské diváky, představuje krásné melodie Pavla Helana a nádherné loutky a kulisy z dílny Lenky Pilařové.

Pohádka měla svoji anglickou premiéru v srpnu 2016 ve školách nadace Kintari na Lomboku, Indonesie. Česká premiéra proběhla ve Veverské Bítýšce 31.8.2017.

Plakát

Autorka scénáře: Ivana Findurová
Režie: Jarka Vykoupilová
Výtvarnice: Lenka Pilařová
Texty písní: Ivana Findurová
Hudba: Pavel Helan
Premiéra: 31. 8. 2017

Pošťácká pohádka

Maňáskové představení na motivy pohádky Karla Čapka pro celou rodinu. Příběh, ve kterém pan pošťák, paní pošťáková a poštovní skřítci vyřeší společně všechny problémy a jedna strašně nešťastná panenka je nakonec šťastná a veselá. Pohádka je interaktivní, vtahuje děti do děje, pohádkové postavičky si s dětmi povídají, zpívají a někdy i tančí.

Pohádka měla svoji premiéru v březnu 2018 v Perthu v Západní Austrálii.  Česká premiéra proběhla v Brně 5.12.2018.

Plakát

Autorka scénáře: Ivana Findurová
Režie: Ivana Findurová
Výtvarnice: Jana Jindřichová
Texty písní: Ivana Findurová
Hudba: Petr Findura
Premiéra: 5. 12. 2018


Kde spí motýli

KdeSpiMotyli Dědeček, kluk, zvířátka a tajemná zahrada v interaktivní pohádce pro malé i velké. Malý kluk to ve velkém světě nemá lehké, ale zvířátka mu pomáhají všemi silami a společně brání kouzla zahrady. Maňásková pohádka je volně inspirovaná knihou brněnského malíře Pavla Čecha O zahradě.

Pohádka s laskavým svolením Pavla Čecha využívá jeho obrazy jako kulisy, krásné loutky se zrodily v dílně Lenky Šálkové.

Pohádka měla svoji premiéru ve Veverské Bítýšce v listopadu 2019.

Plakát

Scénář a režie: Ivana Findurová
Loutky: Lenka Šálková
Kulisy: Milan Findura podle Pavla Čecha
Hudba: Petr Findura
Premiéra: 12. 11. 2019


Kocourek a ztracený rybník

KocouRek Aneb i malé kotě má velkou sílu.

Kocourek, babky, vodník a česká vesnice v maňáskové pohádce volně inspirované Josefem Ladou. I malý kocourek může pomoci zachránit vodu v rybníku, stačí chtít a spojit síly s dětmi. Pohádka je interaktivní a nechybí ani písničky zpívané s dětmi.

Původní pohádka vznikla pro cestu po australských městech v únoru až dubnu 2019. Obnovená premiéra proběhla v listopadu 2022.

Plakát

Scénář a režie: Ivana Findurová
Loutky: Lenka Šálková
Kulisy: Milan Findura
Hudba: Petr Findura


Princess and the Clew - anglická pohádka

je anglická varianta české pohádky Od srdce se zjednodušeným textem, který je možno přizpůsobit jazykové úrovni dětí 1. až 6. třídy. Součástí pohádky je jazykový workshop.

Plakát

 


Ceník

Reference

O Pošťácké pohádce v Austrálii

Poděkování z České školy Perth:

Divadlo Navlnce nám na míru "upletlo"  představení pro naši Noc s Andersenem, která byla letos motivována Čapkovou Pošťáckou pohádkou. Nejen, že nám rodinné divadlo, v čele s Ivanou, vyšlo vstříc v rámci výběru tématu, ale také  pro nás vytvořilo a technicky zpracovalo představení za rekordně krátkou dobu. 

A představení to bylo vydařené a milé. Užily si ho jak děti, tak i jejich rodiče z České komunity v Perthu a my za něj divadlu Navlnce moc děkujeme.

Veronika Krátká, 2018


O Perníkové chaloupce pro Kintari, Lombok

Tento týden tým Ivany Findurové hrál pro děti z našich kurzů edukativní pohádku, kde nechybí ani perníková chaloupka ani plastový odpad. Děti ve všech skupinách byly nadšené.

Kintari Foundation, 2018

Thank you Ivana and team for this such an entertaining and educating fairytale. The children loved it so much. Anyway, school holidays is about to end. The new Kindergarten is ready to place these happy kids to learn while having fun with their friends. Thank you so much to you all who take part of this project.

Kintari coordinator Dewi Sartika, 2018


O Tygříkově štěstí v Brně

Chtěl jsem moc poděkovat a ocenit celé představení. Nejen výborný výkon hlavní představitelky, ale také celkový odkaz příběhu.

Přeji moc úspěchů!

S pozdravem,

Petr, Lenka a Filip Staníčkovi, 2017

Tygříkovo štěstí - Pohádka je moc hezká, děti zaujala. Moc často se nevidí, aby celou dobu seděly a ani nedutaly.

Lenka Ratajská, MŠ tety Lenky Brno, 27.9.2017

 


Princess and the Clew - všichni žáci byli zapojení a aktivní, všichni se celou dobu bavili, bylo na nich vidět, že si divadlo užívají. Kulisy a rekvizity nápadité, přestože jednoduché. Bylo to vtipné a velmi se mi to celé líbilo.
Mgr. Blanka Dračková, Gymnázium Tišnov, 18.6.2015
Anglické divadlo se mi moc líbilo, děti si je užily, bylo akční a mohl se zapojit každý. Angličtina srozumitelná, kulisy vtipné, aktivity přiměřené primánům.
Mgr. Marcela Vašíčkové, Gymnázium Tišnov, 18.6.2015

 


Chtěla bych Vám poděkovat za dnešní vystoupení v Ernově sále.Děti i pani učitelky byly nadšené. Měla jsem samé pozitivní ohlasy. Těším se na další spolupráci.

Eliška Břoušková, MC Kuřátka, 2.6.2015

 Mrzí mě, že jsem tam nemohla být a podívat se taky, ale kluci byli nadšení, Štěpánkovi úplně zářily oči a když jsem mluvila s paní učitelkou, moc si to chválila. Lidi i příběh a líbila se jí i písnička o klubíčku...

maminka Petra, Strážek, 10.3.2015 


Oceňuji adekvátní přístup k dětem, schopnost vnímat dětskou duši, něžný přístup k tématu a krásné výtvarné řešení.

Eva Petrželová, CIRCULUS, 2.11.2014