Ivana Findurová

Jmenuji se Ivana Findurová. Narodila jsem se na jižní Moravě, v královském městě Znojmě. Pozitivní energie, která je uložena mezi jeho historickými stavbami a protéká lesy a vinicemi Podyjí, mne ovlivňuje celý život, stejně jako inspirativní lidé, jejichž existenci jsem si poprvé uvědomila právě zde.

Krásná místa a zajímaví lidé mne provázeli i po maturitě. Svá vysokoškolská studia jsem absolvovala na Univerzitě Palackého v Olomouci, část studia germanistiky jsem absolvovala nedaleko Postupimi. Škola mi dala potřebné znalosti, praktické zkušenosti jsem získala jako lektorka angličtiny a němčiny na intenzivních jazykových kurzech. Velkým přínosem pro mne bylo setkání se sugestopedickou metodou doktora Lozanova, která mne přesvědčila, že jazyková „škola hrou“ je možná.

Doba, kterou jsem strávila na mateřské dovolené se svými syny – téměř deset let - byla pro mne další „vysokou školou“. Učili jsme se vzájemně a společně vytvářeli svá první divadelní představení. Náš první „opravdový“ muzikálek vznikl na základní škole Lažánky v angličtině (babičky dostaly pro jistotu český překlad).

V dalších letech jsem se věnovala výuce jazyků a překladům, vystudovala teorii komunikace na Ostravské univerzitě a vrhla se do studia managementu na BIBS Brno, abych své humanitní zaměření doplnila praktickou základnou. Mé „album vzácných lidí“ rychle narůstalo. Na metodickém kurzu  Marka Fletchera jsem se seznámila s Brain-friendly learning a tento „ k mozku šetrný“ přístup se snažím aplikovat ve všech oblastech své práce s lidmi. Díky režiséru Pavlu Vašíčkovi jsem dokončila svůj první scénář pro dospělé herce (do šuplíku sice píšu celý život, ale nebýt Pavla...) a našla svůj svět divadla. Přednášející BIBS mi ukázali, že každý z nás má možnost vytvořit si svůj modrý oceán, oblast působení.

Projekt Navlnce je tedy tím naším modrým oceánem, ve kterém bychom „my tři od divadla“ chtěly spojit své terapeutické, výtvarné a pedagogické zkušenosti a znalosti a dále je sdílet a rozvíjet se všemi, kteří se s námi na naši vlnku nalodí.

 

Ivana Findurová

 

Veverská Bítýška, 5.10. 2013

 

Aktuality

archiv

Reference

Tygříkovo štěstí - Pohádka je moc hezká, děti zaujala. Moc často se nevidí, aby celou dobu seděly a ani nedutaly.

Lenka Ratajská, MŠ tety Lenky Brno, 27.9.2017

 

Princess and the Clew - všichni žáci byli zapojení a aktivní, všichni se celou dobu bavili, bylo na nich vidět, že si divadlo užívají. Kulisy a rekvizity nápadité, přestože jednoduché. Bylo to vtipné a velmi se mi to celé líbilo.
Mgr. Blanka Dračková, Gymnázium Tišnov, 18.6.2015

 

Anglické divadlo se mi moc líbilo, děti si je užily, bylo akční a mohl se zapojit každý. Angličtina srozumitelná, kulisy vtipné, aktivity přiměřené primánům.
Mgr. Marcela Vašíčkové, Gymnázium Tišnov, 18.6.2015

 

Chtěla bych Vám poděkovat za dnešní vystoupení v Ernově sále.Děti i pani učitelky byly nadšené. Měla jsem samé pozitivní ohlasy. Těším se na další spolupráci.
Eliška Břoušková, MC Kuřátka, 2.6.2015

 

Mrzí mě, že jsem tam nemohla být a podívat se taky, ale kluci byli nadšení, Štěpánkovi úplně zářily oči a když jsem mluvila s paní učitelkou, moc si to chválila. Lidi i příběh a líbila se jí i písnička o klubíčku...

maminka Petra, Strážek, 10.3.2015

 

Oceňuji adekvátní přístup k dětem, schopnost vnímat dětskou duši, něžný přístup k tématu a krásné výtvarné řešení.

Eva Petrželová, CIRCULUS, 2.11.2014

 

Oblíbené odkazy